Гідропарк Топільче

Гідропарк Топільче – це великий, мабуть, найбільший міський парк Тернополя. Він знаходиться не дуже далеко від центру. Як раз на першій світлині чудово видно Воздвиженську церкву, яка стоїть на березі Тернопільського ставу.

Collapse )


Оригінал цієї публікації знаходиться на dreamwidth

Бориспіль

Назва Бориспіль, я думаю, відома всім українцям. Саме так називається найбільший український аеропорт, послугами якого торік скористалося більше п’ятнадцяти мільйонів людей. І хоча аеропорт вважається київським, розташований він в 35 кілометрах від столиці в місті Бориспіль. Про це місто, а не про аеропорт, далі піде мова.

Collapse )


Оригінал цієї публікації знаходиться на dreamwidth

Центр України

Україна, як це не дивно, як і будь яка країна, має свій географічний центр. Але, як з’ясувалося, їх в нашій країні два. Перший центр України знаходиться за координатами 48°32'06" північної широти і 31°10'53" східної довготи біля райцентру Добровеличківка Кіровоградської області. Ці координати було обчислено ще в 1989 році. Координати були розраховані на основі крайніх точок України враховуючи сферичність земної поверхні. В 2002 році на цьому місті встановили пам’ятний знак. Знайти його не складно, достатньо просто доїхати до райцентру, а там вже будь-хто підкаже, як до нього пройти або проїхати, тим паче, що інших туристичних пам’яток в Добровеличківці, можна сказати, що немає.

Collapse )


Оригінал цієї публікації знаходиться на dreamwidth

Архітектурний комплекс в Крилосі

Що таке історико-архітектурний комплекс? Мені зараз не дуже цікаво знайти вірне визначення цього поняття, краще спробую пояснити, що саме я вкладаю в ці слова. Це справжнє історичне місце, де в межах одного населеного пункту (або кількох, розташованих поруч), недалеко одне від одного, зібрана деяка кількість історичних (можливо реконструйованих) архітектурних та скульптурних пам’яток. Ці пам’ятки дуже складно передивитися за півгодини і часто потрібно мати в запасі вільних півдня, щоб зрозуміти та дослідити весь комплекс. В Україні небагато таких місць. Про одне з них я вже розповідав – це резиденція Богдана Хмельницького в Чигирині (разом з його усипальницею в Суботові). І от друге таке місце, на мою думку, – це село Крилос Івано-Франківської області, на території якого раніше був розташований стародавній Галич – столиця Галицько-Волинського князівства.

Collapse )

Оригінал цієї публікації знаходиться на dreamwidth

Сосновий Бір

В мене, як, можливо, і в багатьох, практично немає світлин зі свого міста. З різних подорожей фотографій привозиться багато, а фотографувати своє місце доводиться не часто, бо чого його фотографувати, коли ти майже кожного дня все це бачиш. Через що дуже складно писати про щось з Черкас, бо є що сказати, але практично немає чого показати. Але дуже давно хочеться розповісти про Сосновий Бір – найкращий та найбільший черкаський парк.

Collapse )


Оригінал цієї публікації знаходиться на dreamwidth

Авіакатастрофи

Пасажиропотік українських аеропортів останні два роки б'є всі рекорди, кількість рейсів постійно зростає і можливостей подорожувати літаком стає дедалі більше. Але, хоча літак лишається найбезпечнішим видом транспорту, регулярно можна чути новини про аварії та катастрофи. Вирішив розібратися, наскільки з цим зараз в світі все добре чи погано. Пошукав в інтернеті статистику крупних катастроф за останні кілька років за кількістю людських жертв. Чесно кажучи статистика трошки здивувала. Я чесно кажучи очікував на першому місті побачити США, Європу чи хоча б Індію з КНР, бо за даними флайрадара там літає шалена кількість літаків. Але ні.

Перше місце - африканські країни (загальною сумою) бо там все плюс/мінус погано скрізь: в Судані, Конго, Єгипті дуже велика кількість катастроф з людськими жертвами. Причин там дуже багато: і великий вік літаків, і кваліфікація пілотів та діспетчерів, і якість злітних смуг.

Друге місце чомусь Індонезія, де кількість катастроф невелика, але всі вони з величезною кількістю жертв.

А от Росія на третьому місці в світі - це просто капець. І це тільки по аваріям, які трапилися на території РФ. А якщо додати всі аварії з шаленою кількість жертв, до яких вона причетна, то Росія з великим відривом вибирається на перше місце в світі по кількість жертв в авіакатастрофах: там і російський літак, який впав під донецьком в 2006 (який вирішив перелетіти грозу на висоті більшій за можливості літака), і новий Суперджет, який врізався в гору Салак в Індонезії (де пілот вимкнув попередження про зіткнення із землею і не побачив гору), і Малазійський боінг над Україною (збитий із російсього ЗРК Бук-М1), і російський літак з туристами (який розбився в Єгипті при виліті з Шарм-ель-Шейху) і російський літак над швейцарією (який зіткнувся в небі з літаком DHL, хоча більшість провини там лежить на диспетчері).


Катастрофа у Львові. фото Ігоря Мартиніва для zaxid.net
Collapse )


Оригінал цієї публікації знаходиться на dreamwidth

Скансени

Скансени, якщо хто не знає, - це різновид музеїв просто неба, зазвичай являють собою великі або не дуже етнографічні та історичні комплекси, які включають в себе сільські хати, садиби, церкви,млини та інші архітектурні елементи. Вперше такі музеї з’явилися в Скандинавії. Один з перших таких музеїв був створений на острові Юргорден в Стокгольмі. Як раз назва цього музею-села «Skansen» дуже прижилася до таких музеїв і зараз ця назва вже використовується скрізь.

Collapse )

Оригінал цієї публікації знаходиться на dreamwidth

Хорол

Хорол. Знов буде розповідь про невеличкий райцентр, цього разу з Полтавської області (мабуть, треба буде перемкнутися на щось інше). В Хоролі особливо цікавого нічого немає, але й найгіршим його не назвеш. Такий собі середньостатистичний маленький районний центр, в якому живе десь 13 тисяч мешканців. Із відомих підприємств хіба що Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів, єдиний вітчизняний завод, які виготовляє дитячі суміші «Малиш». А як виглядає центр міста, чудово видно на першій світлині: купа різних оголошень, які можливо навіть ховають історичні будинки, поламаний світлофор і центр місцевого всесвіту «АТБ».

Collapse )


Оригінал цієї публікації знаходиться на dreamwidth

Єланець

Єланець – це невелике смт в Миколаївській області, і так, в ньому теж є скульптура «Я люблю Єланець». Взагалі зараз практично в кожному селі вже є подібний пам’ятник. Хоча ні, наприклад, в Черкасах поки ще немає, та й те тільки тому, що міськвиконком вже два роки не може визначитися з тим, куди цей напис поставити, і великі літери досі валяються на складі. Але повернемося до Єланця.

Collapse )


Оригінал цієї публікації знаходиться на dreamwidth

Дитячі майданчики

Кілька слів стосовно таких важливих елементів інфраструктури, як дитячі майданчики, особливо дитячі майданчики в містах. Перед усім доводиться визнати, що якісних дитячих майданчиків в нашій країні нажаль немає. Звісно можна знайти кілька прикладів, але, якщо вже говорити цілком за країну, то ці кілька штук нічого не змінять.
Причому проблеми тут насправді дві: їх або немає зовсім, як в багатьох східних промислових містах, наприклад, Луганську або Сєвєродонецьку, або є величезна нестача якісних прикладів, як в Черкасах або Полтаві. Трошки поясню що я маю на увазі.

Collapse )


Оригінал цієї публікації знаходиться на dreamwidth