Tourist-ua. Мандрівки Україною (tourist_ua) wrote,
Tourist-ua. Мандрівки Україною
tourist_ua

Кременець

Кременець. Невелике місто в Тернопільській області з дуже великим потенціалом, але поки що не реалізованим повністю. В ньому є все, що необхідно для того, щоб стати одним із кращих туристичних магнітів України, але практично всі кременецькі пам’ятки потребують серйозної реставрації або ремонту. Це вже не говорячи про звичайні будинки міста, які своїм пошарпаним виглядом зовсім псують враження від цього чудового міста.В місті величезний ботанічний сад і трохи менший парк Шевченка, але вони доглядаються лише частково. Ботанічний сад більш просунутий в цьому плані, оскільки тут регулярно проводяться весільні фотосесії і, взагалі, виглядає він красивіше.


Є велика кількість різних храмів, які створюють неповторну атмосферу. І оскільки церква в нас трохи відокремлена від держави, то більшість із них виглядає гарно і доглянуто.


Храмів багато, вони всі різні. Обов’язково треба згадати дуже популярний Кременецький замок та гору Бона, з якої відкривається чудовий панорамний вид на місто. Про цей замок я колись вже писав, але він теж не має жодної туристичної інфраструктури. Біля замку практично неможливо купити магнітиків, там не прокладені туристичні маршрути (хоча могли б зробити, наприклад, як в Тустані), є тільки протоптані стежки і все. Про туалети я взагалі мовчу, за них соромно майже скрізь в нашій країні.


Центр міста міг би бути просто чудовий, але Преображенський собор, що на фото – то практично єдина відреставрована будівля. До всіх інших будинків не хочеться навіть наближатися, щоб не привалило штукатуркою чи каменюкою. Окрім архітектури в місті є такі унікальні спортивні об’єкти, як один з трьох працюючих лижних трамплінів (як не дивно, стрибати з трампліну можна навіть влітку, а взимку тут регулярно проводяться юнацькі змагання), щоправда стан трамплінів, як всього в Кременці напіврозвалений. Ще в місті можна побачити єдину в Україні бобслейну трасу (наче, нею можна навіть проїхатися, але я не пробував).


Відреставровані шматочки з’являються там де, з’являється недержавний бізнес, наприклад, як оця кав’ярня.


Або музей видатного польського поета Словацького, який був відреставрований за рахунок Польського уряду польськими підприємствами.


А загалом весь центр Кременця виглядає так, як на цьому показовому фото: десь на фоні гарний храм, трошки занедбаних радянських пам’яток з зірками та меморіалами, трошки нової плитки, купа старих перекошених бетонних плит, понівечені бордюри, якісь дроти стирчать з-під землі, на задньому фоні красива гора, та обов’язково кілька обшарпаних будинків з супутниковими тарілками. і витоптана трава, і старий ПАЗик.
Можна ще почитати:
- Кременецький ботанічний сад
- Кременецький замок
- Що варто побачити в Тернополі


Оригінал цієї публікації знаходиться на dreamwidth
Tags: кременець, тернопільщина
Subscribe

 • Гетьманська столиця Батурин

  В нашій країні багато чого цікавого, але, в більшості випадків, туристичні місця виглядають трохи занедбаними і недоглянутими. І по-справжньому…

 • Архітектурний комплекс в Крилосі

  Що таке історико-архітектурний комплекс? Мені зараз не дуже цікаво знайти вірне визначення цього поняття, краще спробую пояснити, що саме я вкладаю…

 • Качанівка

  Про Качанівку я багато разів чув немало цікавого, але відвідати досі її все не вдавалося. Нарешті зірки якось стали належним чином і вдалося…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments