Tourist-ua. Мандрівки Україною (tourist_ua) wrote,
Tourist-ua. Мандрівки Україною
tourist_ua

Водяники

Гірські лижі та гірськолижні курорти раніше ніколи не цікавили, Але цієї зими через коронавірус все було так тоскно, що гірськолижні курорти почали привертати свою увагу, плюс захотілося спробувати чогось нового. До того ж на них не розповсюджувалися карантинні обмеження. Їхати далеко чомусь бажання не виникало, а тут несподівано для мене з’ясувалося, що в Україні гірськолижні курорти є не тільки в Карпатах. Непогані траси з підйомниками є в околицях Києва, Полтави, Харкова, Маріуполя та у Водяниках Черкаській області. На цих курортах, звісно не такі кілометрові траси, як на карпатських курортах, але для першого знайомства з гірськими лижами вони чудово підходять.Раніше думав, що найдорожче – це оренда лиж з черевиками, але ні: скі-паси - суттєво дорожче. При вартості оренди лиж в 160 грн в будній день, скі-пас на півдня буде коштувати 450 грн. При чому лижі можна взяти навіть на дітей від 3-х років. Сам бачив пару таких малих, які чудово каталися.


Каса, де продаються скі-паси на Водяниках виглядає ось так. В сусідній будівлі за касою працює прокат лиж та сноубордів. Хто не знає, скі-пас – це щось на зразок проїзного на підйомник. На картці можуть бути або якась певна кількість підйомів, або лежати певна сума грошей (в Водяниках саме цей варіант, оскільки ціна одного підйому на різних підйомниках дещо відрізняється), або абонемент на певний час (півдня, день, кілька днів).


То взяли ми лижі, поклали на карту гроші на кілька підйомів (хто знає, як воно піде) і пішли дивитися траси. В Водяниках фактично їх дві: одна для новачків (оце як раз вона на фото), друга для більш просунутих лижників та сноубордистів (вона на першій світлині).


Як раз сніг тільки випав і його ще не встигли розкотати. Спуститися на початок траси для новачків можна або швидко (коротким крутим спуском на лижах) або повільно (сходинками з лижами в руках). І як би воно не зручно було йти в лижних черевиках, для першого разу обрали варіант зі сходинками. Взагалі, хотіли спочатку інструкторів пошукати, але вони на превеликий жаль (чи на щастя) скінчилися. Бо коштують вони 1000 грн за дві години з кожного і менше двох годин взяти не можна.


В принципі, все виявилося не так страшно і кілька підйомів закінчилися досить швидко. Найголовніше було підніматися бугельним підйомником, бо він піднімає на початок навчальної траси і не треба кожного разу спускатися сходами. Тож довелося купувати абонемент на весь день – і до кінця дня друга траса і навіть з’їзд до навчальної, нам підкорилися.


Загалом, все сподобалося, тож попили чаю в невеличкій кав’ярні на самому початку траси (як добре, що можна там не знімати черевики) і поїхали собі додому.
Можна ще почитати:
- Зимовий Чернігів
- Підсніжники Холодного Яру
- Новий Світ


Оригінал цієї публікації знаходиться на dreamwidth
Tags: водяники, черкащина
Subscribe

 • Центр України

  Україна, як це не дивно, як і будь яка країна, має свій географічний центр. Але, як з’ясувалося, їх в нашій країні два. Перший центр України…

 • Нова Софіївка

  В Умані був вже багато разів, і це невеличке місто кожного разу дивує. Кожного разу я знаходжу в місті щось нове та цікаве. Останніми роками Умань…

 • Золотоноша

  Золотоноша – це невелике місто, райцентр в Черкаській області. В принципі – це не найбідніше місто в області: маслоробний комбінат Молочного…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments