Tourist-ua. Мандрівки Україною (tourist_ua) wrote,
Tourist-ua. Мандрівки Україною
tourist_ua

Вервольф

Ставка Гітлера «Вервольф» була розташована біля села Стрижавка, що на Вінниччині. Вона була побудована для керування військами на Східному фронті і фактична була зменшеною копією головної ставки Гітлера «Вольфсшанце», яка розташована в Польщі.Радянські війська вперше захопили ставку 13 березня 1944 року, коли звільняли Вінницю, але на той час німці вже все встигли вивезти, а те, що не змогли – спалили.


Через кілька днів німецькі війська змогли відбити ставку, а перед своїм остаточним відступом вже авіаційними бомбами підірвали всі бункери.


Німці не шкодували зарядів: величезні шматки вагою понад 100 тон розліталися на десятки метрів.


Єдиний великий вцілілий об’єкт – це басейн. Мабуть, підривати його не було потреби.


«Вервольф» - це справжнє історичне місце і зараз на цьому місці розташований історико-меморіальний комплекс Але мені, як середньостатистичному туристу, було не цікаво, оскільки в цьому комплексі, здається продумали тільки вхідну групу. Вся інша частина являє собою звичайний ліс, яким розкидані каміння і розібратися в усьому складно.


Немає чогось, що зробило би це місце більш цікавішим: буклетів з мапою на вході (які зазвичай є практично в усіх класних туристичних місцях), вказівників або стежок (щоб було більш зрозуміло, куди йти), якихось цікавих описів біля кожного каміння (що це було, як виглядало), немає хоч маленької реконструйованої частинки (могли б хоч якийсь невеличкий бункер побудувати з однією кімнатою, щоб можна було уявити, як все це виглядало раніше), магнітиків на виході (хоч би щебінь продавали, з написом «Шматочок Вервольфу»).


Тож, якщо ви дуже цікавитися історією, то їхати сюди однозначно варто, бо місто - атмосферне. Але, якщо ж купа розбитого каміння та історія вас цікавить не дуже, то спокійно можна «Вервольф» пропустити і не витрачати даремно свій час.
Можна ще почитати:
- Музей війни в Стрижавці
- Чим може здивувати Вінниця
- Музей АТО


Оригінал цієї публікації знаходиться на dreamwidth
Tags: вінничина, стрижавка
Subscribe

 • Музей війни в Стрижавці

  В Стрижавці, що поряд з Вінницею, практично поряд зі ставкою Вервольф, розташований невеличкий приватний музей військової техніки часів Великої…

 • Немирів

  Немирів більшості українців зараз відомий перш за все своєю горілкою. Саме в цьому місті розташований лікеро-горілчаний завод Nemiroff. Його до речі…

 • Гетьманська столиця Батурин

  В нашій країні багато чого цікавого, але, в більшості випадків, туристичні місця виглядають трохи занедбаними і недоглянутими. І по-справжньому…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments