Tourist-ua. Мандрівки Україною (tourist_ua) wrote,
Tourist-ua. Мандрівки Україною
tourist_ua

Героїв Дніпра

Я тут не так давно розповідав про реконструкцію сквера Юність, яка мені не дуже подобається. Так само погано зараз капітально ремонтують, чи то реконструюють, величезну вулицю Сумгаїтську, де з її простором можна було б зробити другий бульвар Шевченка (ще місце для трамвайних колій, наприклад, лишиться посередині), але, по факту, її просто перезакатають в асфальт та обкладуть тротуари плиткою. Інколи навіть здається, що з таким підходом до реконструкцій, навіть наявність грошей в бюджеті, яких завдяки децентралізації дійсно стало більше, Черкасам нічого не світить. Але ні, трапляються і приємні виключення.Не знаю, чия то в тому заслуга: чи то архітектора проекту, чи то замовника, чи ще чиясь, але десь рік тому в Черкасах реалізовали доволі гарний, на мій погляд, проект реконструкції вулиці Героїв Дніпра. Для початку, мабуть, необхідно показати, як ця вулиця, довжиною 2,5 км виглядала раніше:


І ось так:


А трохи далі і зовсім так:


Думаю не треба пояснювати, що людей там практично не було, а їздили нею тільки маршрутки, та й ті тільки тому, що в них маршрут, і діватися їм не було куди. А машина намагалися об’їхати цю вулицю будь-якою іншою дорогою. А потім понаїхало купа бульдозерів все це зрівняли, вирили котловани, проклали нову дощову каналізацію, засипали все це щебенем, закатали асфальтом, і практично з нуля з’явилася в Черкасах повноцінна вулиця. Так виглядають тепер тротуари з обох боків від дороги.


З’явилася перша в Черкасах 2,5-кілометрова велодоріжка, всілякі кущики, дерева, новенький асфальт та плиточка на тротуарах. Як результат на цій вулиці з’явилися люди. Не знаю де вони були до того, але на вихідних тут повно людей, машин та велосипедистів.


Окрім самої вулиці трошки відремонтувалася алейка від Героїв Дніпра до Дніпроплази.


Тут навіть фонтанчик з’явився зі скульптуркою якоюсь.


Але повертаємось назад на вулицю. Нею тепер просто приємно гуляти.


З’явилася отака «Пляшка» для пластикового сміття. Взагалі, останнім часом збільшилася кількість всіляких контейнерів для збору пластикових пляшок.


Хоча, якщо чесно, то про сміття на цій вулиці не подумали, таке враження, що про нього просто забули, коли робили проект і воно собі просто так стоїть. Це мабуть найбільший мінус цієї реконструкції.


Зробили скрізь з’їзди-заїзди без бордюрів. Виявляється так можна.


Коли робили другу половину зробили ще крутіше: тротуари та велодоріжка по всій вулиці йде просто рівно, а вже машини заїжджають/з’їжджають вгору вниз, щоб проїхати тротуар, що з точки зору безпеки на дорозі взагалі не бачений до цього в Черкасах рівень.


На найбільшому перехресті з’явилося новеньке коло.


І це вже зовсім небачена до цього розкіш: острівець безпеки на чотирирядній дорозі. Нагадаю, що на тій самій Сумгаїтській – 6 смуг, і ніякими острівків там ніколи не було, а нерегульованих переходів купа. А що: це ж дуже просто перейти 6 смуг по нерегульованому переходу, коли кожна друга машина там їде під сотню.


А як вишенька на торті в кінці вулиці з’явився чудовий пляж з парасольками, безкоштовними лежаками, прокатом SUP-ів та байдарок, новими кабінками для перевдягання, душем та капітальним безкоштовним туалетом, в якому навіть раковина для миття рук є. Тобто на пляжі є практично все, що повинно бути на гарному європейському пляжі і чого немає на 99 відсотках інших українських річкових та морських пляжів.Можна ще почитати:
- Черкаські дороги 2017
- Реконструкція Юності
- Дитячі майданчики
Оригінал цієї публікації знаходиться на dreamwidth
Tags: .дороги, черкаси
Subscribe

 • Водоканал

  Вже багато років хочеться написати про Черкаський водоканал, точні ше територію самого водоканалу, але все відкладаю та відкладаю, бо майже немає…

 • Реконструкція Юності

  В самому центрі Черкас, навпроти Черкаської обладміністрації є невеличкий сквер Юність. Нічого особливого, звичайний собі сквер, побудований в якісь…

 • Як могли б виглядати Черкаси

  Черкаси – не найгірше місто нашої країни і тут є що подивитися, але, судячи з усього, з місцевою владою тут не все гаразд. Зараз мова піде про…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments