Tourist-ua. Мандрівки Україною (tourist_ua) wrote,
Tourist-ua. Мандрівки Україною
tourist_ua

Як могли б виглядати Черкаси

Черкаси – не найгірше місто нашої країни і тут є що подивитися, але, судячи з усього, з місцевою владою тут не все гаразд. Зараз мова піде про сучасні інфраструктурні проекти, в реалізації яких місто дуже сильно відстає від, наприклад, Львова, Івано-Франківська, Тернополя, та може вже й Умані. Річ в тім, що всі реконструкції вулиць, парків та скверів тут полягають в закладанні всього плиткою, асфальтуванні та висадженні однорічних дерев, які частенько загинаються наступного року. Із гарних прикладів можна привести тільки кілька: реконструкцію Черкаського зоопарку, нове оглядове колесо, реконструкцію каскаду струмків та оглядового майданчику в парку Сосновий бір та пару майже доведених до ладу пляжів. А, забув ще новий туалет в парку Хіміків, тож тепер в 270-тисячному місті є три більш-менш нормальних громадських вбиральні.

Тепер, про ті зміни, які могли б відбутися, але не відбулися.

Реконструкція літнього кінотеатру в парку Сосновий бір. Роки три-чотири тому оголосили конкурс на найкращий проект реконструкції закинутого літнього кінотеатру, який давно вже своїм виглядом псує найбільший черкаський парк. Проводили голосування, було багато непоганих проектів, навіть переможця оголосили і повинні були наступного року почати реконструкцію, але щось пішло не так. Нічого не відбулося.Черкаський аеропорт. Черкаси одне з небагатьох міст, в якому є міжнародний аеропорт, але, мабуть, єдине місто, в якому він не працює. Як це може бути, при тому що на фінансування аеропортів останні п’ять років виділяються немаленькі гроші і в Україні поступово відроджуються навіть ті аеропорти, які вже давно не працювали. Але Черкаси не входить в їхнє число. Але проект реконструкції аеропорту місто має. Хоча дуже не віриться в позитивні зміни в цьому напрямку.


Вхідна група Дитячого парку. Вона вже років 20 потребує реконструкції, та й сам парк поступово розвалюється, з кожним роком тут стає все гірше та гірше. Реконструкція центрального входу в парк могла б сильно змінити стан парку, але обіцянки вже який рік лишаються обіцянками.


Набережна. Як в місті з такою величезною береговою лінією Дніпра може не бути класної набережної в мене в голові не вкладається. Але з цим ще гірше: місто не може навіть нормальних архітекторів запросити, щоб розробили хоча б проект реконструкції набережної, на якій були б, наприклад, пірс без парканів, якийсь вихід до води або дерев’яні помости по самій річці, фонтанчики, сучасний дитячий майданчик з ігровими гідротехнічними спорудами, скульптури, дерева, лавочки, та хоч скейт-парк який. Щоб там було б цікаво знаходитися довгий час. Можна навіть почекати рік-два, поки це все буде будуватися. Але зараз нажаль все погано. В Умані Черкаської області за рік на ставку змогли з нуля набережну зробити, навіть Сміла взялася за реконструкцію набережної, а в Черкасах нічого немає.


Про скейт-парк можна і окремо розповісти. Черкаси мабуть єдиний обласний центр, в якому немає скейт-парку. І найближчим часом навіть не планується.


Льодовий палац. Пару років тому приїжджав в Черкаси Колєсников з пропозицією побудувати тут льодову арену, бо після захоплення Донецьку тамтешня хокейна команда лишилася без домашньої арени. Але щось не зрослося і льодову арену побудують в Маріуполі. А в Черкасах лишається тільки зимова тентова на ковзанка, яка тут з’явилася лише минулого року, вхід до якої, до речі, один з найдорожчих в Україні.


Були ще проекти цікавих скульптур, які могли б прикрасити місто, але поки з цих проектів реалізувався тільки один – скрипалька біля філармонії. А от динамічний павільйон так і лишився проектом.


Сквер Юність. Кілька років вже говорять про реконструкцію центрального скверу. Нарешті навіть з’явився непоганий проект і тиждень тому почали його реконструкцію. Але знову: то якась канитель зі старими деревами, яки спилили а сквері, то ще щось. І надії, що цього року його дороблять і він буде виглядати, як в цьому проекті, не дуже багато.


Реконструкція Черкаського зоопарку. Це,мабуть, єдине в що віриться, тому ще зоопарк – це, мабуть єдине місце в Черкасах, яке постійно розвивається і добудовується і крута та масштабна реконструкція останніх років лише тому підтвердження. А після договору між Рошеном та Черкаським зоопарком про зміну назви на «Черкаський зоопарк Рошен» корпорація зобов’язалась вкластися в оновлення зоопарку в кілька разів більше ніж в попередні роки. Тож наразі, це єдиний проект, в реалізацію якого віриться.


Світлини проектів взяти з наступних джерел: shevchenkiv-kraj.com (Аеропорт), zmi.ck.ua (Дитячий парк, Набережна, Сквер Юність), vikka.ua (Дінамічний павільон, Скейт-парк), 18000.com.ua (Зоопарк Рошен ), promolod.pp.ua (Літній кінотеатр), city.ck.ua (Льодова арена).


Можна ще почитати:
- Що варто побачити в Черкасах
- Вовки та ведмеді
- Що нового з'явилося в Черкасах
Оригінал цієї публікації знаходиться на dreamwidth
Tags: черкаси
Subscribe

 • Водоканал

  Вже багато років хочеться написати про Черкаський водоканал, точні ше територію самого водоканалу, але все відкладаю та відкладаю, бо майже немає…

 • Героїв Дніпра

  Я тут не так давно розповідав про реконструкцію сквера Юність, яка мені не дуже подобається. Так само погано зараз капітально ремонтують, чи то…

 • Реконструкція Юності

  В самому центрі Черкас, навпроти Черкаської обладміністрації є невеличкий сквер Юність. Нічого особливого, звичайний собі сквер, побудований в якісь…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments