Tourist-ua. Мандрівки Україною (tourist_ua) wrote,
Tourist-ua. Мандрівки Україною
tourist_ua

Турецька площа

Все не можу ніяк припинити дивуватися такому дивному факту. Як Чернівці примудряються бути і такими красивими, і такими роздовбаними та брудними одночасно. В місті, судячи з усього, зовсім не вміють цінувати той величезний туристичний потенціал, який в нього є. І Турецька площа найкраще за все це доводить.Площа дійсно шикарна, і на мою думку – це одне з тих місць, яке варто побачити, якщо вже опинився в Чернівцях. Водночас вона є чудовим прикладом того, наскільки далеко ми відстаємо від європейських міст. В тій же сусідній Польщі, навіть невеличкі не туристичні міста, якщо в них зберігся історичний центр, чи якийсь середньовічний замок, то в більшості випадків вони будуть в ідеальному стані. Там завжди можна зробити купу чудових світлин.


В нас все навпаки. До площі, наприклад, веде чудовий узвіз, але сходинки біля нього будуть в майже повністю зруйнованому стані, якими спускатися треба ну дуже обережно. Нажаль на фото від сходів вліз лише шматочок, а фото самих сходів я не знайшов, але повірте на слово, вони розвалені.


І так чомусь тут виглядає майже все. Хоча на площі є історичне джерело, найстаріше водне джерело в місті, яке збереглася ще з часів входження Чернівців до Османської імперії. Річ в тім, що з водою у Чернівцях було завжди складно, через те, що вона залягає на значній глибині, тому найчастіше містяни користувалися джерелом, яке називалося спочатку «Панською криницею», а вже пізніше було перейменоване на «Турецьку криницю». І криниця та зараз якась помальована та пошкрябана.


Є цікаві інсталяції, за якими обов’язково буде якась недобудова (чесно, не знаю скільки часу вона стоїть в такому вигляді).


Чудовий фонтан в оточені якоїсь, нібито античної, колонади. Колони, звісно будуть розмальовані графіті, а на фонтані не буде вистачати кількох гранітних плит. І так далі. СумноМожна ще почитати:
- Храми Чернівців
- Чернівецький скансен
- Найкрасивіша будівля України
Оригінал цієї публікації знаходиться на dreamwidth
Tags: чернівці
Subscribe

 • Водоканал

  Вже багато років хочеться написати про Черкаський водоканал, точні ше територію самого водоканалу, але все відкладаю та відкладаю, бо майже немає…

 • Героїв Дніпра

  Я тут не так давно розповідав про реконструкцію сквера Юність, яка мені не дуже подобається. Так само погано зараз капітально ремонтують, чи то…

 • Реконструкція Юності

  В самому центрі Черкас, навпроти Черкаської обладміністрації є невеличкий сквер Юність. Нічого особливого, звичайний собі сквер, побудований в якісь…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments