Tourist-ua. Мандрівки Україною (tourist_ua) wrote,
Tourist-ua. Мандрівки Україною
tourist_ua

Качанівка

Про Качанівку я багато разів чув немало цікавого, але відвідати досі її все не вдавалося. Нарешті зірки якось стали належним чином і вдалося відвідати і це чудове місце.Мова йде про відомий національний історико-культурний заповідник, який являє собою немаленький палац з різноманітними будівлями поруч із ним та величезний парк навколо нього. Наскільки мені відомо, це єдина українська садиба, яка збереглася в комплексі із парком та всіма будівлями.


Альтанка Глінки. Наскільки відомо, в цій альтанці відомий композитор працював над оперою «Руслан та Людмила». Хоча ніколи не розумів, як історики перевіряють такі факти.


Альтанка стоїть в дуже живописному місці – на високому пагорбі на березі мальовничого Майорського ставу.


Задня частина палацу з боку Майорського ставу. Будівля наче і потребує ремонту але знаходиться в досить непоганому стані.


Думаю з наступної світлини можна уявити, які краєвиди відкриваються з цього палацу.


Взагалі на території можна побачити немало різноманітних будиночків, скульптур та фонтанів. Трошки відволічуся від опису садиби: ніколи не повторюйте нашої помилки і не їдьте в Качанівку через Городню та Іваницю. Ми чомусь вирішили, що так буде ближче та швидше. Ця дорога дійсно вразила. Тому що, наче ми вже немало наїздили кілометрів українськими дорогами і уявляємо їхню якість, але цей шматок дороги в моєму особистому топі найгірших доріг, десь поруч із трасою через Куп’янськ Харківської області та дорогою в Шрамківці Черкаської. Взагалі важко уявити як люди живуть з такими дорогами: там або трактор треба мати, або бухати постійно, щоб і бажання не було за межі села виїжджати. Співчуваю мешканцям тих сел. А от дорога через Парафіївку – Гужівку – Ічню, то справжній автобан, якою дуже приємно їхати.


Та повернемося до садиби та її парку.


Я трохи не уявляв масштабів парку і не зовсім вірно розрахував свій час, бо парк величезний і щоб неспішно його обійти треба мати в запасі купу часу. Постійно доводиться то підніматися на пагорби, то спускатися до ставу, тобто з такими прогулянками фітнесом можна не займатися.


В парку постійно зустрічаються якісь руїни, кам’яні місточки (цілі або не зовсім).


Весна – це мабуть ідеальний час для подорожі в Качанівку.


Хоча інколи, коли проходиш під аркою, краще уважно дивитися вгору, щоб не прибило якоюсь цеглиною.


Та ось повернулися назад до Георгіївської церкви.


І тут, навіть якщо не подивився та пропустив щось цікаве, то бажання повернутися якось вже немає і хочеться тільки трошки відпочити, благо лавочок для відпочинку тут вдосталь.Можна ще почитати:
- Садиба Мсциховського
- Буки
- Немирів
Оригінал цієї публікації знаходиться на dreamwidth
Tags: #палаци, #парки, качанівка, чернігівщина
Subscribe

 • Гетьманська столиця Батурин

  В нашій країні багато чого цікавого, але, в більшості випадків, туристичні місця виглядають трохи занедбаними і недоглянутими. І по-справжньому…

 • Буки

  Буки - вони, як то кажуть, на слуху. Більш-менш регулярно про них можна почути. Але не одразу можна здогадатися, що з такою назвою є два абсолютно…

 • Феофанія

  Про Київський парк Феофанія дізнався випадково і, чесно кажучи, з-за його не дуже зручного розташування нагода відвідати його з’явилася нескоро.…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments